Aday Öğrenci

Burslar

İstinye Üniversitesi olarak tüm öğrencilerimize belirli oranlarda burs imkanı sağlıyoruz. Ayrıca her yıl belli ortalamanın üzerinde not alan başarılı öğrencilerimiz için başarı bursları verilecektir.

İstinye Üniversitesi Burslar

İstinye Üniversitesi, sahip olduğu 25 yıllık sağlık sektörü deneyimini eğitime aktararak ulusal ve uluslararası araştırmalara ev sahipliği yaparak bilime ışık tutacak bir nesil yetiştirmeyi hedeflemektedir.

“Liv Hospital”, “Medical Park" ve "VM Medical Park" olmak üzere 3 ayrı hastane markasını tek çatı altında buluşturan MLPCare Grubu’nun eğitime değerli bir yatırımı olan İstinye Üniversitesi, MLPCARE ailesine katılacak tüm öğrencilere Özel Sağlık Sigortası yaptırarak onların sağlıklarını güvenceye alacaktır.

ÖSYS Giriş Bursu

İstinye Üniversitesi'nin tüm fakülte ve meslek yüksekokullarında ÖSYS burslu kontenjanı bulunmaktadır. İlgili bölümlerin hepsinde tam burs (%100) ve %25 burs olmak üzere kontenjanlar vardır. ÖSYS Giriş Bursu kontenjanından yerleşen öğrencilerin bursu, eğitim ve öğretim süresi boyunca devam etmekte ve başarısızlığa bağlı nedenlerle burs kesilmemektedir.

Derece Bursu

Yerleştiği puan türünden Türkiye genelinde başarı sırasında;

 • ilk 100 içinde yer alan öğrencilere normal eğitim süresince yılda 8 ay 3.000 TL.
 • ilk 101-300 içinde yer alan öğrencilere normal eğitim süresince yılda 8 ay 2.000 TL. burs sağlanır.

ÖSYS sıralamasında:

 • MF3 puan türünde (Ek puan ile yerleştirilenler hariç)
 • İlk 100 içinde yer alan öğrencilere ayda 3.000 TL.
 • İlk 101-300 içinde yer alan öğrencilere ayda 2.000 TL. eğitim desteği sağlanır.
 • Derece Bursu bir eğitim yılında 8 ay süre ile ödenir ve normal öğrenim süresince devam eder.

Akademik Başarı Bursu

Lisans eğitiminde en az iki yarıyıl öğrenim görmüş olma ve ilk yıl normal ders kredilerinin %90’ınını başarı ile tamamlama koşulu ile takip eden yıllarda o akademik yıla ait derslerin kredisinin %90'ını almış ve başarmış olmak kaydıyla, genel not ortalaması en az 3.50 ve üzeri olan öğrencilere ödemekle sorumlu oldukları eğitim ücretinin %50’si not ortalaması 3.80 ve üzeri olan öğrencilere ise %100’ü oranında indirim sağlanır.

Proje Bursu

İstinye Üniversitesi, öğrencilerinin İstinye Üniversitesi akademisyenleri tarafından yönetilen araştırma projelerinde yer almalarını destekler. Bu kapsamda yer alınan projelerde öğrenciler katılımları oranında yer aldıkları projelerden ücret alacaklardır.

Tercih İndirimi

İlk 3 tercihinde yerleşen adaylara ödeyeceği tutar üzerinden %10 tercih indirimi uygulanır. Ayrıca ilk 3 tercihinden biri İstinye Üniversitesi olmak şartıyla 4. ve diğer tercihlerini İstinye üniversitesi yazar ve 4. ile yerleştiği tercih arasında bir başka kurum olmaz ise yine %10 tercih indiriminden yararlanabilir.

İş Garantisi

İstinye Üniversitesi Tıp Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Bölümlerinden 3 ve üzeri ortalama ile mezun olan öğrencilere, yapılan işbirliği kapsamında MLPCARE bünyesinde istihdam imkanı sağlanacaktır.

Çalışan Öğrenci Programı Bursu

İstinye Üniversitesi, öğrencilerine üniversitenin ve MLPCARE Grubu’nun çeşitli bölümlerinde kendilerine uygun pozisyonlarda yarı zamanlı çalışma deneyimi ve gelir elde etme imkânı sunar.

MLPCARE Bursu

MLPCARE Grubu çalışanları ile bu kişilerin eş ve çocuklarına önlisans, lisans ve lisansüstü öğrenim ücretlerinde %10 eğitim ücreti muafiyet bursu sağlanır.

İş Dünyası Bursu

İstinye Üniversitesi öğrencilerine iş dünyasından alınan desteklerle oluşturulan havuzdan ihtiyaçlarına göre burslar verilir. Bu bursların miktarı ve oranı öğrencilerin ihtiyaçları ve havuzda biriken miktar ile orantılı olarak belirlenir.

İş Dünyası Bursu imkânından faydalanabilmek için öğrencinin, İstinye Üniversitesi’nde bir akademik öğretim yılını bitirmiş olması ön şartı aranır.

DGS Bursu

İstinye Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu mezunlarına İstinye Üniversitesi’nde devam edecekleri herhangi bir lisans programında İstinye Üniversitesi Mezunlar Derneği’ne üye olmaları koşulu ile 4 dönem boyunca %35 karşılıksız öğretim bursu verilir.

Öğrenci birden fazla indirim (peşin ödeme indirimi hariç) ve indirim niteliğindeki burs kapsamına girerse sadece bir tanesinden ve en yüksek olanından yararlanır. İndirimler öğrencinin ödemekle yükümlü olduğu ücret üzerinden yapılır.

Eğitim Öğretim Ücretleri

Tıp Fakültesine %25 burslu yerleşip, yerleştiği puan türünden Türkiye genelinde ilk 15.000'inci başarı sırasında olanlara ödeyeceği tutar üzerinden %25 ek burs verilir.

Ödeme Seçenekleri

 • Anlaşmalı bankadan KMH sistemini kullanarak vade farksız 10 taksitle ödeme yapılabilir.
 • Anlaşmalı kredi kartlarına vade farksız 9 taksite kadar ödeme imkânı sağlanır.
 • ÖSYM bursu ve peşin ödeme indirimi dışında, öğrenciler sadece bir burstan yararlanabilirler. Birden fazla burs kazanan öğrencilere en yüksek olanı uygulanır.
 • ÖSYM bursu dışında aldığı burs ve indirimler öğrencinin ödeyeceği tutar üstünden yapılır.

Kardeş Bursu

İstinye Üniversitesi’nde okuyan kardeşlere beraber okudukları her yıl, her kardeş için (aldıkları diğer bursların üzerine ek olarak) %5 eğitim ücreti muafiyet bursu sağlanır.

Şehit ve Gazi Çocukları Bursu

Şehit ve Gazi çocuklarına önlisans ve lisans programları öğrenim ücretlerinde (tam burslu kontenjanlar hariç) ek %25 eğitim ücreti muafiyet bursu sağlanır. Burstan yararlanabilmek için resmi kurumlarca verilmiş şehit veya gazi belgesinin üniversitemize ibraz edilmesi gerekmektedir.

Yemek Bursu

Tam Burslu kontenjandan yerleştirilen öğrencilerimize öğretim ücretinden tam muafiyete ek olarak 9 ay yemek bursu verilir.

 • ÖSYM bursu dışında aldığı burs ve indirimler öğrencinin ödeyeceği tutar üzerinden yapılır. ÖSYM bursu ve peşin ödeme indirimi dışında öğrenciler sadece bir burstan yararlanabilirler. Birden fazla burs kazanan öğrencilere en yüksek olanı uygulanır.
Bilgi Formu

Burs hakkında daha detaylı bilgi için iletişim bilgilerini bırakabilir, eğitim danışmanlarımızdan destek alabilirsin.

İletişim formundaki bilgilerim doğrultusunda programlar, etkinlikler ve üniversite ile ilgili gelişmeler hakkında SMS, e-posta ve telefon gibi iletişim kanallarından benimle iletişime geçilmesine izin veriyorum.

,

İstinye Üniversitesi Topkapı Kampüsü, Maltepe Mah., Edirne Çırpıcı Yolu, No.9 Zeytinburnu, İstanbul, 34010

Telefon: 0850 283 60 00
Fax: 0212 481 36 88
Eposta: info@istinye.edu.tr

Mlpcare Medicalpark Liv Hospital VM Medicalpark