Aday Öğrenci

Neden İstinye Üniversitesi?

Medicalpark, Liv ve VM Medicalpark hasteneleri ile geliştirdiğimiz yakın işbirliği sebebi ile özellikle sağlık alanında Türkiye'nin en büyük özel sağlık ağı ile bir sinerji oluşturduk. Dolayısıyla staj ve akademik projelerinizi Medicalpark, Liv ve VM Medicalpark imkanlarını kullanarak yapabileceksiniz. Ayrıca bu kurumlarda mezuniyet sonrasında iş teklifi alma ihtimalinizde oldukça yüksek olacak.

İstinye Üniversitesi'nin kurucularının oldukça gelişmiş bir uluslararası tecrübesi var. Üniversitemiz doğal olarak bu tecrübeyi siz öğrencilerimizin kullanımına sunuyor. bu da siz öğrencilerimize istemeleri durumunda uluslararası akademik ağın bir üyesi olması imkanını getirecektir. Böylece okurken ve/veya mezuniyet sonrasında yurt dışında staj yapma, iş bulma, yüksek lisans ve doktora yapma gibi imkanlar önünüze açabilecektir. Sonuç olarak İstinye Üniversitesi öğrencilerine eşşiz bir ekosisteme dahil olmak imkanı veriyor.

İstinye Üniversitesi sahip olduğu güçlü ağ ile sadece yurt içinden değil yurt dışından da alanındaki lider akademisyenleri kadrosuna aldı ve almaya devam ediyor. İstinye Üniversitesi Hocalarını seçerken akademik yayın performansının yanında başarılı projelere imza atmalarına ve siz sevgili öğrencilerimize bildiklerini en iyi şekilde aktarabilmelerine dikkat ediyor. Şunu iddia ile söylüyorum ki İstinye Üniversitesi'nin akademik kadrosu ile tanışmak sizi hayat boyu etkileyecek önemli bir yola girmek olacak sizler için.

İstinye Üniversitesi gelişmiş araştırma laboratuvarları ile size daha ilk günden araştırmanın içerisinde yer alma imkanını sunuyor. Türkiye'nin önde gelen araştırma üniversitelerinden olma iddiası ile yola çıkan Üniversitemiz laboratuvarlarına önemli yatırımlar yaptı ve yapmaya devam ediyor. Dolayısıyla uluslal ve uluslararası seviyelerde bir çok araştırma projesinin içerisinde yer alıyoruz. Siz yeni gelen öğrencilerimizin de ilgili hocaları ile iletişime geçerek bu projelerde çalışma imkanınız olduğunu söylemek isterim.

Medicalpark, Liv ve VM Medicalpark hastaneleri ile olan yakın işbirliğimizin farklı sektörlerden diğer kurumlar ile de artara devam etmesi için çalışıyoruz. Ama şimdiden şunu söyleyebilirim ki var olan işbirliklerimiz sonucuna bu kurumlar daha şimdiden mezunlarımızın belli bir oranını işe alma taahüdünde bulunmuşlardır. Bu da üniversite mezunlarının günümüzde en büyük problemlerinden olan iş bulma konusunda bir ayrıcalık olarak size sunulmaktadır.

İstinye Üniversitesi ilk yılına Tıp Fakültesi ve Sağlık Bilimleri Fakültesi altında Hemşirelik, Ebelik, Beslenme ve Diyetetik, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümleri ile başlıyor. Ayrıca Sağlık Hizmelerleri Meslek Yüksek Okulu'nda Ameliyathane Hizmetleri, Anestezi, İlk ve Acil Yardım, Radyoterapi, Tıbbi Görüntüleme Teknikleri ve Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Bölümlerimize öğrenci alacağız. Gelecek yıldan itibaren ise Mühendislik başta olmak üzere devreye girmesi planlanan diğer Fakültelerimiz ile disiplinlerarası bir ortamda yer alacaksınız. Böyle bir ortamda olmak ile sadece bir alanda bilgi sahibi olmak yerine dilerseniz birden fazla alana da yönelebileceksiniz. Hazırladığımız ders programlarında farklı branşlardan dersler alarak disiplinlerarası bir eğitim alma imkanına kavuşabileceksiniz.
Dilerseniz çift ana dal ya da yan dal imkanlarını da kullanarak disiplinerarası olmayı diploma ile de belgelendirme imkanınız olacak İstinye Üniversitesi'nde.

İstinye Üniversitesi olarak yüzden otuzların üzerinde bir burs imkanı sağlıyoruz öğrencilerimize. Bu imkanı mezun olana kadar almanızın yanında eğer derslerinizde başarılı olur ve not ortalamanızı yüksek tutarsanız başarı bursları da kazanabileceksiniz. Ayrıca Üniversitemiz içerisinde kütüphane, araştırma laboratuvarı, spor tesisleri gibi birimlerde de ders dışı zamanlarınızda çalışırak gelir elde etmek imkanınız olacak. Böylece eğitim ücretinizle ilgili ciddi oranlarda indirim yakalama imkanından bahsedebilirim sizlere.

Tıp ve Sağlık Bilimleri Fakültelerimiz ile Sağlık Hizmetleri MYO'nun yer aldığı Topkapı Yerleşkemiz E-5'in yanında, metrobüs ve metro duraklarına yürüme mesafesinde yer almaktadır. İstanbul'un Avrupa yakasının merkezi noktalarından biri olan Sağlık Kampüsümüz, İstinye'de yapımına başlayacağımız; yine İstanbul'un Avrupa yakasında olan İstinye Kampüsümüz ile Türkiye'nin fiziki mekan olarak da önde gelen üniversitelerinden biri haline getirecektir bizi.

Üniversite öğrencilerimizin kampüste eğitim almak ile kazanacağı şeylerden birisi de hiç kuşkusuz sosyal faaliyetler vasıtası ile öğrenecekleri. Bu kapsamda İstinye Üniversitesi olarak Öğrenci Klüplerimize çok değer veriyoruz. Öğrencilerimizin ilgi alanlarına göre Girişimcilik, Münanzara, Uluslararası İlişkiler ve Siyaset, Yamaç Paraşütü, Müzik, Tiyatro Klübü gibi birimlerde yer almalarını özellikle destekliyoruz. Ayrıca yılda bir kez Üniversitemizde şenlik yapmak yerine sürekli olarak etkinlikler yaparak, öğrencilerimizi derslerine devam ederken, sosyal ve kültürel etkileşimlere de sokmak istiyoruz.

Sevgili öğrenciler, dünyada genel kabul gören ekonomik sistemin en önemli liderleri girişimcilerdir. İstinye Üniversitesi olarak biz bunun bilincindeyiz ve sizlere bu kapsamda Üniversitemizde Girişimci bir Ekosistem vaadediyoruz. Girişim fikirlerinize atayacağımız "mentor hocalarımız", üniversitemizde açacağımız "girişimcilik" derslerimiz, vb. faaliyetler ile sizlerin girişimci ruhu ile tanışmanızı sağlamayı hedefliyoruz. Ayrıca önümüzdeki yıllarda devreye girecek kuluçka merkezi ve teknoparkımız ile fikirlerinizin şirketlere dönüşmesinin fiziki imkanlarını da sizlere sunmayı planlıyoruz.

Sevgili Öğrenciler, kapım sizlere her zaman açık. Bana istediğiniz zaman mbulu@istinye.edu.tr adresimde mail atabilir ya da ofisime gelerek dilediğiniz konuda danışabilirsiniz.

Eylül 2016'da İstinye Üniversitesinde görüşmek dileklerimle

Prof.Dr. Melih Bulu
İstinye Üniversitesi Rektörü

İstinye Üniversitesi Topkapı Kampüsü, Maltepe Mah., Edirne Çırpıcı Yolu, No.9 Zeytinburnu, İstanbul, 34010

Telefon: 0850 283 60 00
Fax: 0212 481 36 88
Eposta: info@istinye.edu.tr

Mlpcare Medicalpark Liv Hospital VM Medicalpark