İstinye Üniversitesi

Basında İSÜ

01.Mart.2024 | Yeşilay
Yeşilay'ın 104 yıllık mücadelesi yalnızca ulusal düzeyde kalmayıp uluslararası alanda da devam ediyor. Bağımlılıklarla küresel boyutta mücadele etmek için kendi adıyla 97 ülkede var olan Yeşilay, çok sayıda uluslararası kuruluşla da iş birliği yapıyor.
29.Ocak.2024 | Hürriyet
Londra Yunus Emre Enstitüsü (YEE), Birkbeck University of London’da misafir akademisyen olarak görev yapan Profesör Nezih Erdoğan’ın ‘Sinemanın İstanbul’a Gelişi ve Erken Dönem Sineması’ üzerine konuşma yaptığı etkinlik büyük ilgi gördü.
24.Ocak.2024 | Anadolu Ajansı
İstinye Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sertaç Öztürk, "Detektör kompakt ve taşınabilir bir yapıda olacak, veri analizi için de yapay zeka kullanılacak." dedi.
18.Ocak.2024 | TRT Haber
Türkiye Down Sendromu Derneği, İstinye Üniversitesi işbirliği ve TÜBİTAK desteğiyle düzenlenen "Down Sendromlu Bireyler İçin Fahri Öğrenci Projesi" kapsamında üniversitede ders alan down sendromlu 9 öğrenci, eğitimlerini tamamladı.
16.Ocak.2024 | Cumhuriyet Gazetesi
Salt'ın "Türkiye'de Mimarlık Eğitimi: 18 Yüzyıldan Günümüze Kurumsallaşma Eşikleri" sergisi 31 Mart'a kadar Salt Galata'da devam ediyor.
09.Aralık.2023 | Habertürk TV
Salt'ın 18. yüzyıldan günümüze Türkiye'de mimarlık eğitimi tarihine ışık tutan yeni sergisi 'Türkiye'de Mimarlık Eğitimi: 18. Yüzyıldan Günümüze Kurumsallaşma Eşikleri' Salt Galata'da ziyarete açıldı.
01.Aralık.2023 | Medikaltürk
İlaç Ar-Ge'si konusunda daha güçlü bir Türkiye için Pfizer'den "Klinik Araştırma Eğitim Programı"
Pfizer Türkiye, T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu'nun onayı ve İstinye Üniversitesi iş birliği ile Klinik Araştırmalar Eğitim Programı'nı 23 Kasım'da çevrimiçi olarak sağlık meslek çalışanlarına yönelik gerçekleştirdi.
09.Kasım.2023 | Milliyet
Kitap ve resmi bir araya getiren ekslibris İstinye Üniversitesi’nde sanatseverlerle buluşuyor. Kitapların iç kapaklarında yer alan bu sanat eserleri ziyaretçilere hem ‘ekslibrisi’ hem de kitapların önemini yeniden hatırlamaya çağırıyor.
13.Ekim.2023 | Anadolu Ajansı
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Kacır, "2000 yılında Türkiye'nin toplam AR-GE harcamaları ancak 1 milyar 200 milyon dolar düzeyindeyken, şimdi Türkiye, her yıl yaklaşık 11,5 milyar doları AR-GE'ye ayırıyor." dedi.
13.Ekim.2023 | TRT Haber
Bakan Kacır, 2000 yılında toplam AR-GE harcamaları 1 milyar 200 milyon dolar olan Türkiye'nin şimdi her yıl AR-GE'ye yaklaşık 11,5 milyar dolar ayırdığını, söz konusu dönemde AR-GE personeli sayısının 27 binden 222 bine yükseldiğini ve bugün Türkiye'de 101 teknopark bulunduğunu söyledi.
09.Ekim.2023 | Anadolu Ajansı
Proje, sürdürebilir kentler hedefiyle toprak mimarinin kentlerde ve kırsaldaki güncel yapılaşmalarda yaygın bir şekilde kullanılması için farklı disiplinleri bir araya getirdi.
01.Ekim.2023 | KobiEfor
İstinye Üniversitesi (İSÜ), akademik başarıları ve kurumsal marka gücüyle TURQUALITY programının eğitim kategorisinde marka desteği almaya hak kazandı. İSÜ Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş, "Üniversitemiz, bu süreçte, önemli kazanımlar elde etmiş, değişim sürecini, yenilikçi ve nitelikli bir yönde ivme kazanacak şekilde ilerletmiştir" dedi.
01.Ekim.2023 | Farmagazin
Bazı mutasyonlar, yayılma yeteneğini ve/veya daha ciddi hastalık ve ölüme neden olma yeteneğini etkileyen özellikler de dâhil olmak üzere virüsün önemli özelliklerinde değişikliklere yol açabilir. Bunun yanında şimdiye kadar bildirilen vakaların test ve sıralama eksikliğinden kaynaklı daha fazla olabileceği düşünülmektedir. BA.2.86'nın ne kadar bulaşıcı olduğu henüz belli olmasa da, insandan insana yayılabilmesinin mümkün göründüğü, diğer yüksek düzeyde mutasyona uğramış alt değişkenlerin çoğunlukla uzun süreli enfeksiyonları olan bağışıklık sistemi zayıf kişilerde tespit edildiği bildirilmiştir.
21.Eylül.2023 | Beyaz Haber Ajansı
E-ticaret tüm dünyada süratle büyümeye devam ediyor