İstinye Üniversitesi

İdari Yönetim

Atilla Varlı

Atilla Varlı
Genel Sekreter
atilla.varli@istinye.edu.tr

1993-1997 yılları arasında Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonometri Bölümü’nde lisansını tamamlamış, 1999 yılında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Sosyal Güvenlik Kurumunda Müfettiş Yardımcısı olarak çalışmaya başlamış, sırasıyla Müfettiş ve Başmüfettiş kadrolarında 14.02.2020 tarihinde kadar görev yapmıştır. 2014-2020 yılları arasında geçici görevlendirme ile görevlendirildiği Yükseköğretim Denetleme Kurulu Başkanlığında Üniversitelerin denetimlerinde görev almış, en son görev yaptığı Yükseköğretim Denetleme Kurulu Başkanlığındaki görevinden ve asli kadrosunun bulunduğu Sosyal Güvenlik Kurumu Başmüfettişliği görevinden ayrılarak, 17.02.2020 tarihinde İstinye Üniversitesi Genel Sekreteri olarak atanmıştır. Denetim görevleri dışında ayrıca yaklaşık 2 yıl kadar SGK Rehberlik ve Teftiş Kurulu Başkan Yardımcılığı, yaklaşık 1,5 yıl kadar ise Yunus Emre Vakfı Vakıf Müdürlüğü gibi idari görevlerde bulunmuştur.

 


 

Begüm USTA

Begüm Usta
Genel Sekreter Yardımcısı
begum.usta@istinye.edu.tr

İELEV Okullarında ilkokul ve ortaokul eğitiminden sonra Lise eğitimini Saint Benoit Fransız Lisesinde tamamlayan Usta, Koç Üniversitesi Ekonomi ve İşletme Bölümlerinden mezun olmuştur. Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bilişim Sistemleri Bölümünde Yüksek Lisansını tamamlamıştır. Dijital Dönüşüm başta olmak üzere Medical Park ve Liv Hospital Hastaneler Grubu ve İstinye Üniversitesinde çeşitli görevlerde yer alan Usta, 2020 yılı Haziran ayından itibaren İstinye Üniversitesinde Genel Sekreter Yardımcılığı görevine devam etmektedir.

 


 

İlkay Sancaktar

İlkay Sancaktar
Genel Sekreter Yardımcısı
ilkay.sancaktar@istinye.edu.tr

2008 yılında Haliç Üniversitesi İşletme Bölümünde lisans eğitimini tamamlamış, aynı yıl Kadir Has Üniversitesinde Fakülte Sekreterliği ve Enstitü Sekreterliği görevlerini üstlenmiştir. 2012-2015 yılları arasında Bezmialem Üniversitesinde çalışmaya başlamış, sırasıyla Fakülte Sekreterliği sonrasında Öğrenci İşleri Direktörlüğü görevlerinde bulunmuştur. 2015 yılından 2018 yılına kadar Haliç Üniversitesinde Öğrenci İşleri Daire Başkanı olarak çalışmış, 2018- 2023 yılları arasında İstanbul Okan Üniversitesinde Genel Sekreter Yardımcısı olarak görev almış, Öğrenci İşleri, Yazı İşleri, Yurtlar, Akademik Birimler, Kalite birimlerinden sorumlu olup, YÖK denetleme, raporlama süreçlerini yönetmiştir. 2023 Mayıs ayı itibariyle İstinye Üniversitesinde Genel Sekreter Yardımcılığı görevini üstlenmiştir.