İstinye Üniversitesi

2021-2022 Bahar Yarıyılı_Yatay Geçiş Başvuru Sonuçları

Değerli Öğrencimiz;

Kayıtlarımız 21-23 Şubat 2022 tarihleri arasında Topkapı Kampüsümüzde olacaktır.

Kayda şahsen veya noter aracılığıyla vekil tayin ettiğiniz kişi tarafından aşağıdaki evraklar ile gelmeniz gerekmektedir.

Kayıt için Gerekli Belgeler

1. Öğrenci Belgesi*
2. Transkript*
3. Disiplin Belgesi,
4. Yatay geçiş yapmasına engel yoktur yazısı 

5. ÖSYM/YKS sonuç ile yerleştirme sonuç belgesi,
6. 1 adet fotoğraf,
7. Lise diplomasının aslı,

Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri ile Uçak Teknolojisi Bölümlerine Kayıt Olacak Öğrencilerin Ek Evrakları;

SİVİL HAVACILIK KABİN HİZMETLERİ eğitimi mesleğini icra edebilmek için aranan nitelikler:

1) Adli sicil kaydı veya Adli Sicil Arşiv Kaydı bulunmamak.

2) Bayanlar için 160 cm-180 cm arası boya sahip olmak (ağırlığı, boy uzunluğunun santimetre olarak ifade edilen değerinin son iki rakamından en çok 5 kilogram fazla veya 15 kilogram noksan ağırlıkta olmak).

3) Erkekler için 170-190 cm arası boya sahip olmak (ağırlığı, boy uzunluğunun santimetre olarak ifade edilen değerinin son iki rakamından en çok 5 kilogram fazla veya 15 kilogram noksan ağırlıkta olmak).

4) Sağlık durumu uçuşa elverişli olmak (Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünce yetkilendirilmiş sağlık kurumlarından, -tıklayınız- sağlık durumlarının uçuşa uygun olduğuna dair rapor almaları gerekmektedir.).

5) Kabin memuru üniforması giyildiğinde vücudunun görünecek yerlerinde dövme, yara izi vb. bulunmamak. heyet raporu almak (işitme kaybı/ eksikliği, görme kaybı/eksikliği vb).

UÇAK TEKNOLOJİSİ mesleğini icra edebilmek için aranan nitelikler:

1) Havalimanı giriş kartı almasına engel oluşturacak herhangi bir Adli Sicil Kaydı veya Adli Sicil Arşiv Kaydı bulunmamak.

2) Mesleği ve/veya meslekte verilen görevi icra etmesine engel oluşturacak herhangi bir sağlık sorunu bulunmadığına dair tam teşekküllü bir hastaneden son 6 ay içinde almış olmak şartıyla heyet raporu almak (renk körlüğü, işitme kaybı/eksikliği, görme kaybı/eksikliği vb).